6. Dünya Yatırımcı Haftası 3-7 Ekim Tarihlerinde Gerçekleştirilecek!

 

Dünya Yatırımcı Haftası (World Investor Week-WIW); sermaye piyasaları hakkında yatırımcıların eğitimi ve yatırımcının korunması için farkındalık yaratmak ve bu iki önemli alanda menkul kıymet düzenleyicilerinin çeşitli düzenleme ve uygulamalarına yönelik bilgi vermek amacıyla IOSCO tarafından desteklenen, her yıl Ekim ayının ilk haftası kutlanan küresel bir etkinliktir.

Ekim ayının ilk haftası, IOSCO menkul kıymet düzenleyicileri ve altı kıtadaki diğer IOSCO üyeleri ile yatırımcı odaklı iletişim ve hizmetlerin başlatılması, yatırımcı eğitimi girişimlerine ilişkin farkındalığın artırılması amacıyla ulusal koordinatör tarafından kendi yetki alanında çeşitli seminerler, konferanslar düzenlenmektedir.


Sermaye Piyasası Kurulu, Borsa İstanbul A.Ş ve Birliğimiz iş birliğiyle bu yıl altıncısı düzenlenecek Dünya Yatırımcı Haftası 3-7 Ekim 2022 tarihleri arasında ücretsiz ve çevrim içi olarak gerçekleştirilecektir.


Reel Sektör Şirketleri, Bireysel ve Kurumsal Yatırımcılar ile Üniversite Öğrencilerine yönelik etkinlikte 5 gün boyunca birbirinden farklı 20 oturum ve 100’e yakın konuşmacı yer alacaktır.

 

Ayrıntılı bilgi ve kayıt için: www.dunyayatirimcihaftasi.org.tr web sitesini ziyaret edebilirsiniz.