“5. Kamera Elinde Geleceğin Cebinde” Kısa Film Yarışmasının Başvuru Tarihi Yoğun İstek Üzerine 12 Ekim 2018 Tarihine Kadar Uzatıldı!

Birliğimizin, tasarruf ve yatırım bilincini aşılamak amacıyla düzenlediği “Kamera Elinde Geleceğin Cebinde” Kısa Film Yarışması için başvurular 12 Ekim 2018 tarihine kadar uzatıldı. Bu yıl beşincisi düzenlenen kısa film yarışmasında dereceye girenleri 12.500 TL’ye varan yatırım fonu kazanma fırsatı ve çeşitli hediyeler bekliyor.

 

Tasarruf ve yatırımın önemini en iyi anlatan yarışmacı, 12 bin 500 TL değerinde yatırım fonunun sahibi olacak. İkinciye 10 bin TL, üçüncüye 7 bin 500 TL değerinde yatırım fonu kazandıracak yarışma sonunda ilk 10’a giren yarışmacılar, Birliğimiz tarafından düzenlenen bir günlük eğitimlerden birine ücretsiz katılma imkanı ve 1 yıl süreli İKSV Kırmızı Lale Kart Üyeliği kazanacak.

 

Bu yıl “Bulmacalı Senaryo” konseptiyle düzenlenen yarışmada, bireylerin bilinçli finansal kararlar alarak geleceklerini nasıl güvence altına alabilecekleri işlenecek. Yarışmaya katılmak isteyenlerin, aşağıda yer alan 20 kelimeden en az 10 tanesini kullanarak çektikleri 3 dakikayı aşmayan filmlerini, 12 Ekim 2018 tarihine kadar www.kameraelindegelecegincebinde.com sitesi üzerinden doldurdukları formla birlikte elden, iadeli taahhütlü posta yoluyla veya kurye/kargo aracılığıyla teslim etmesi gerekiyor. Cep telefonuyla çekilen videolarla da katılmanın mümkün olduğu yarışma, 18 yaşını dolduran herkesin katılımına açık ve yarışmaya katılmak için herhangi bir ücret ödenmiyor.

 

Filmde kullanılması gereken 10 kelime aşağıdakiler arasından seçilebilecek:

 

Bütçe Pay (hisse)
Birikim Tahvil
Birikim ve yatırım hedefi Borçlanma aracı yatırım fonu
Gelecek ve risk Hisse senedi yatırım fonu
Yaşam süresinin uzaması Kira sertifikası
Emeklilik Portföy ve portföy dağılımı
Bireysel emeklilik Banka
Yatırım vadesi (kısa, orta, uzun) Aracı kurum
Finansal planlama Portföy yönetim şirketi
Yatırım Yatırım danışmanı